Ливърпул – Кристъл Палас 4:0

Ливърпул – Порто   2 : 0

LIVERPOOLОтборът на Ливърпул победи по категоричен начин с 4:0 гостуващия Кристъл Палас в първият си мач на “Анфийлд” от март насам.

Трент Александър-Арнолд откри от страхотно изпълнен пряк-свободен удар в 23-ата минута, а в 44-ата Мохамед Салах удвои резултата. В 55-ата Фабиньо с феноменален удар от далечна дистанция се разписа за 3:0. В 69-ата минута Садио Мане офарми и крайния резултат. Джордан Хендерсън пък удари греда през първата част. Ако в четвъртък вечер Манчестър Сити не надвие Челси в Лондон, тимът на Юрген Клоп официално ще бъде шампион във Висшата лига седем кръга преди края. Ливърпул можеше да излезе напред в резултата още в осмата минута, но изстрел на Джорджиньо Вайналдум премина на няколко метра от вратата на Уейн Хенеси. В 15-ата минута Вилфред Заха напусна заради контузия, като бе заменен от Макс Майер. В 28-ата капитанът Джордан Хендерсън стреля от воле, но нямаше късмет и топката се отби от десния стълб на вратата на Уейн Хенеси. В 40-ата минута „орлите“ отправиха първия си удар към вратата на Алисон, но опитът на Макс Майер бе неточен. Втората част започна с грешка на бившия бранител на „мърсисайдци“ Мамаду Сако, но Салах не успя да се възползва.