Валенсия – Реал Валядолид 2:1

VALENCIAВаленсия взе едва 1 точка от предишните си 4 мача, но с успеха над Валядолид с 2:1 измести Атлетик Билбао от 8-ото място.

Домакините откриха резултата в 30-ата минута след чудесна комбинация между Гонсало Гедеш, Кевин Гамейроа и Макси Гомес, като последният прати топката във вратата на Жорди Масип.
Две минути след началото на второто полувреме Виктор Гарсия изравни, като за попадението му помогна и рикошет.

Три минути преди края на мача домакините от „Местая“ се радваха след гола на корееца, Ли Кан Ин, който се появи от пейката и вкара победния гол за домакините в 89-ата минута.

Във временното класиране лидер е Реал Мадрид с 77 точки, следван от Барселона с 73 и Атлетико Мадрид с 63 пункта. На осмо място е Валенсия, а отбора на Валядолид заема последната 13-ста позиция.