Пари Сен Жермен е на финал в Шампионската лига

Пари Сен Жермен – Ливърпул   2 : 1

PSGОтборът на Пари Сен Жермен е се класира за за първи път на финал в Шампионската лига. ПСЖ тотално надигра РБ Лайпциг и се превърна в първия финалист в тазгодишното издание на най – силния европейски клубен турнир. Парижани победиха с класическото 3:0. Съперникът на ПСЖ във финала в неделя ще стане известен след втория полуфинал днес между Лион и Байерн Мюнхен. Тимът на Томас Тухел напълно надигра „биковете“ през първата част, като вкара два гола чрез Маркиньос в 13-тата минута  и Анхел Ди Мария в 42- та. Удари на Неймар на два пъти срещаха гредите, а веднъж и гол на бразилеца бе отменен заради игра с ръка. След почивката в 56-тата минута Хуан Бернат оформи крайното 3:0 в полза на ПСЖ. Мукиеле се подхлъзна в близост до наказателното поле, като по този начин подари топката на Ди Мария. Аржентинецът центрира към Хуан Бернат, който засече с глава. Гулачи докосна топката, но тя продължи към вратата му. Неймар я довкара, но тя вече бе преминала голлинията. Германците протестираха, настоявайки, че Мукиеле е бил фаулиран. ВАР обаче не видя нищо нередно и попадението бе зачетено. Над всички бе Ди Мария, който не само, че се разписа, но направи и две асистенции. Най-важната новина за парижани бе, че Килиан Мбапе започна като титуляр за първи път, откакто получи контузия в глезена във финала за Купата на Франция на 24 юли. Така Пари Сен Жермен стана първият финалист в тазгодишното издание на Шампионска лига след категорична победа с 3:0 над „биковете“ от Лайпциг.

Другият финалист ще стане ясен тази вечер .

Байерн (Мюнхен) излиза като абсолютен фаворит срещу Лион във втория полуфинал на Шампионската лига. Показаното от баварците срещу Барселона при смазващата победа с 8:2 накара повечето специалисти предварително да ги обявят за сигурен победител в турнира, но не така мислят играчите на Руди Гарсия, които изхвърлиха от надпреварата последователно Ювентус и Манчестър Сити. От друга страна
Лион не е отстранявал германски отбор от 2005 година.
Мачът е от 22.00 часа на стадион „Жозе Алваладе“.