Борнемут отстрани Кристъл Палас за Купата на лигата след 24 дузпи

BORNEMUTДрама с 24 дузпи реши изхода от мача от втория кръг за Купата на лигата на Англия между Борнемут и Кристъл Палас. Изпадналият от елита Борнемут спечели драматично с 11:10 при дузпите, след като в редовното време двата отбора не успяха да си отбележат гол.
Те бяха безпогрешни при първите си 10 изпълнения от наказателните удари. Последва по един пропуск от бялата точка, а след това Дейвид Брукс реализира победната дузпа за Борнемут, а Лука Миливоевич пропусна за Палас.

Елитният Кристъл Палас отпада от съперник от по-долна дивизия за четвърта поредна година в турнира.

На 1/16-финалите Борнемут ще срещне вицешампиона Манчестър Сити.

В друга среща Лутън победи Рединг с 1:0 и си осигури домакински сблъсък в следващия кръг с Манчестър Юнайтед. Джордан Кларк вкара единствения гол в 24-а минута.

За следващия кръг се класираха още Уест Хем, Нюкасъл и Астън Вила. „Чуковете“ надигра с лекота гостуващия Чарлтън с 3:0, а Нюкасъл се справи с Блекбърн след минимален успех с 1:0 с гол на дебютанта Райън Фрейзър.
Астън Вила губеше с 0:1, но осъществи обрат за 3:1 срещу Бъртън.