Димитров победи лесно Нишиока и продължава на осминафиналите в Рим

Григор Димитров се класира за третия кръг на Ролан Гарос, след драма и нов петсетов двубой

grigor-dimitrovГригор Димитров преодоля втория кръг на турнира по тенис от сериите“ Мастърс“ в Рим с награден фонд 3,854 милиона евро. Най-добрият български тенисист, поставен под номер 15 в схемата, се наложи лесно с 6:1, 6:0 над японеца Йошихито Нишиока. В първия сет Григор постигна два пробива, за да поведе в резултата след 26 минути на корта.
Във втората част тенисистът ни не позволи на японеца да спечели нито един гейм и приключи срещата само за 55 минути. Следващото предизвикателство за полуфиналиста от 2014 се казва Яник Синер. Представителят на домакините постигна впечатляваща трисетова победа над гърка Стефанос Циципас след 6-1, 6-7 (9), 6-2. Двамата с Григор нямат официален двубой помежду си. Хасковлията спечели 61 хиляди евро от наградния фонд на турнира в италианската столица, както и 90 точки за световната ранглиста, в която заема 22-ро място. Напред продължиха още Стефано Травалия и Филип Крайнович, който е опонент на световния номер 1 Новак Джокович в осминафиналната фаза.