Англия – Купа на Лигата

Челси започна с успех сезона в Премиър лийг след победа 3:1 над Брайтън

chelseaКай Хаверц реализира три попадения при победата на Челси с 6:0 у дома над Барнзли в среща от третия кръг в турнира за купата на Лигата. Тами Ейбрахам, Рос Баркли и Оливие Жиру също бяха точни в полза на столичани срещу отбора от втора английска дивизия. Хаверц се отличи с първи хеттрик в своята кариера, а „сините“ може да се изправят срещу Тотнъм в следващия кръг на третия по сила турнир в Англия. Ейбрахам откри резултата на „Стамфорд Бридж“ след 19 минути игра, а Хаверц направи 2:0 девет минути по-късно. В 49-ата минута Рос Баркли покачи аванса на лондончани на 3:0. Хаверц добави още едно попадение десет минути след почивката. Германският национал оформи хеттрика си в 65-ата минута, докато Жиру реализира за крайното 6:0 седем минути преди изтичане на редовното време.

Автогол на Кристиан Фухс и попадение на Еди Нкетия осигуриха успеха с 2:0 на Арсенал при гостуването срещу Лестър Сити. „Артилеристите“ може да срещнат Ливърпул в следващия кръг на надпреварата.

Ричарлисън реализира два гола за успеха на Евертън с 5:2 при гостуването срещу Флийтууд Таун от трета дивизия, докато Жоелинтон също се разписа два пъти за разгрома на Нюкасъл със 7:0 при гостуването срещу четвъртодивизионния Моркамб.