Тежко домакинско поражение от Лестър за Манчестър Сити

Лестър Сити – Бърнли   4 : 2

lester-sevilqЛестър нанесе сензационно тежко поражение на Манчестър Сити с 5:2 като гост. Така Лестър  оглави класирането след 3-ия кръг на Висшата лига с 9 точки и по-добра голова разлика от Евертън, който също е с пълен актив. Манчестър Сити има мач по-малко и остава с 3 точки.

В големия герой за „лисиците“ се превърна Джейми Варди, който отбеляза три попадения във вратата на Едисон Мораеш. Но не по-малък герой се оказа съдията Майкъл Оливър, който отсъди три дузпи за гостите и отмени попадение за Сити с намесата на ВАР при резултат 1:0. Ман Сити започна агресивно от самото начало и Риад Марез откри резултата в четвъртата минута. След този гол домакините изглеждаха вдъхновени и не спираха да търсят пролуки в защитата на съперника. Попадение на Родри пък не бе зачетено поради засада. Веднага след този отменен гол с ВАР гостите стигнаха до дузпа, като Кайл Уокър събори Варди и потърпевшият изравни. Сити опита да атакува повече през втората част, но в 54-ата минута Варди изведе своите напред с 1:2, след като вкара с пета след подаване от дясно по земята на Тимъти Кастан. Само след 4 минути реферът даде втора дузпа за Лестър, реализирана отново от Варди, като отново той си я изработи след съприкосновение с Ерик Гарсия. Преимуществото на Лестър продължи и в 77-ата минута Джеймс Мадисън направи резултата 1:4. Хората на Пеп Гуардиола върнаха едно попадение чрез Нейтън Аке в 84-ата минута, но третата дузпа- реализирана в добавеното време от белгиеца Юри Тилеманс оформи разгрома с 5:2 за Лестър.