Астън Вила – Ливерпул 7 : 2

Ливърпул – Ред Бул Залцбург   4 : 3

LIVERPOOL KLOPАстън Вила постигна една от най-сензационните победи в историята на Висшата лига, след като се наложи със 7:2 над Ливърпул в последния мач от четвъртия кръг на английското първенство. По този начин Ливърпул стана първият тим в цялата история на Висшата лига, който допуска 7 попадения във вратата си, докато защитава трофея си. Новото попълнение в състава на домакините Оли Уоткинс записа хеттрик още през първото полувреме и стана първият играч от Димитър Бербатов през 2010 година, който вкарва три пъти на „червените“ в един шампионатен мач. Трагедията за мърсисайдци започна още в 4-тата минута, когато кошмарна грешка на вратаря Адриан позволи на Уоткинс да открие резултата. В 22-рата минута бившият играч на Брентфорд покачи на 2:0, а веднага след това Рос Баркли пропусна чудесен шанс да покачи на 3:0. Вместо това Ливърпул върна един гол в 33-тата минута чрез Мохамед Салах, но със страхотен удар от воле на Джон МкГин 120 секунди по-късно виланите възстановиха аванса си от две попадения. Гол от близка дистанция на Уоткинс доведе резултата до 4:1 преди почивката, а 10 минути след подновяването на двубоя Баркли вкараха за 5:1 с много красив удар от далечна дистанция. За халфа това бе първи гол с екипа на Астън Вила. Салах вкара втория си гол за 2:5 след точно час игра, но Джак Грийлиш доведе резултата до 7:2 в следващите 15 минути. Малко преди края на двубоя Уоткинс можеше да запише и четвърто попадение срещу името си, но от близо уцели напречната греда на вратата на Ливърпул. С победата Астън Вила продължава с пълен актив от точки – 9 от три мача, докато Ливърпул също е с 9 точки, но от четири срещи. Лидер в класирането с 12 точки е Евертън.