Младежите с равенство в Полша, шансовете за Европейското са минимални

Антов се присъедини към младежкия национален отбор на България по футбол в Полша

nacionalen 19Съставът на България завърши наравно 1:1 при гостуването си на Полша в среща от 9-ия кръг в пета група на Европейските младежки квалификации. Младежите ни събраха 15 точки, с което заемат третата позиция в класирането в групата.

Срещата на „Арена Гдиня“ без публика не започна добре за състава на Александър Димитров, тъй като Георги Русев се контузи още в първите секунди и въпреки че опита, не успя да продължи двубоя. Така в седмата минута се наложи да бъде заменен от Здравко Димитров.
Секунди по-късно Калоян Кръстев бе близо до откриването на резултата, но страничният съдия отсъди засада. След него Илия Юруков стреля над напречната греда.
В 23-ата минута Доминик Янков центрира към Калоян Кръстев, но защитник на домакините се намеси решително.
В 41-ата минута Здравко Димитров откри резултата. Футболистът на Левски навлезе в наказателното поле и след като финтира четирима противникови играчи звкара топката в десния ъгъл на вратата пазена от Грабара.
В 58-ата минута Здравко Димитров бе близо до втори гол, след като получи топката от Валентин Антов и шутира силно, но стражът на съперника отрази удара му.
В 66-та минута поляците центрираха от корнер, което доведе до удар на противников футболист, който разтресе напречната греда. Кълбото се озова в резервата Бартош Бида и той не сгреши за 1:1.
Селекционерът на България – Александър Димитров опита да промени резултата в заключителните минути, след като пусна в игра Мартин Минчев и Тонислав Йорданов. Промяна в резултата не настъпи и двубоят завърши при равенство 1:1.

България заема трето място в групата, след Полша и лидера  Русия, който вече си осигури участие на първенството на Стария континент догодина.

До края на квалификациите остава още един кръг, в който на 17-и ноември младежките ни национали приемат Естония, а Полша е домакин на последния в подреждането – Латвия.

За финалите на Европейското първенство се класират победителите от всяка група и петте най-добри втори отбори от всичките 9 групи.

Финалният турнир с участието на 16 отбора е през 2021-а година в Словения и Унгария.

Квалификации за Европейско първенство за младежи до 21 години, срещи от група 5:

Полша – България 1:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Здравко Димитров 41, 1:1 Бартош Бида 66

Естония – Сърбия 0:0 (0:0)

Латвия- Русия 1:4 (0:1)
голмайстори: 0:1 Константин Кучаев 28, 0:2 Павел Маслов 51, 0:3 Данил Лисовий 55, 0:4 Александър Ломовицкий 85, 1:4 Кристерс Лусинш 90+1