Италия и Нидерландия завършиха 1:1 в мач от група 1 на дивизия „A“ на Лигата на нациите

holandia netherlandОтборите на Италия и Нидерландия завършиха 1:1 в дербито от четвъртия кръг на Група 1 на Дивизия “А” на Лигата на нациите. Лоренцо Пелегрини се разписа за домакините в 16-ата минута, а девет по-късно Дони ван де Беек изравни. „Хиксът“ в Бергамо обаче не е добра новина за нито един от двата тима, защото по същото време в другата среща от групата Полша разби Босна и Херцеговина с 3:0 и задмина фаворитите. Преди последните два кръга след месец „дружина полска“ е със 7 точки, а италианците и „оранжевите“ паднаха с по една позиция надолу съответно с 6 и 5 пункта. За финалите в турнира продължава само победителят в групата, а четвъртият изпада в Дивизия “В”.