Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в Антверп

Григор Димитров с първи полуфинал във Виена

GRIGOR DIMITROVПоставеният под номер 4 в схемата Димитров, който почива в първия кръг, победи Пабло Андухар (Испания) с 4:6, 6:3, 6:4 за 2:23 часа в 1/8-финалите на турнира в зала в Антверп, Белгия. По този начин хасковлията се класира в следващата фаза, където ще срещне канадеца Милош Раонич. Българинът допусна пробив в деветия гейм на първия сет, след което при собствен сервис Андухар поведе в резултата.
Във втората част Димитров започна много убедително. Той взе аванс от 3:0 и 4:1 и без проблеми изравни.
Номер 4 в схемата Димитров стигна до нови два пробива в третия сет, с което си осигури преднина от 4:1. В шестия гейм той загуби подаването си, а в осмия спаси четири възможности за пробив на испанеца. Така българинът удържа преднината си и затвори срещата с първия си мачбол.
Поставеният под номер 2 в схемата Пабло Кареньо Буста от Испания отпадна във втория кръг след загуба от французина Юго Юмбер с 1:2 сета. Битанецът Даниел Евънс победи  американеца Франсис Тиафо със 7:6(3), 6:2. В мачове от първия кръг канадеца Милош Раонич надигра словенеца Аляж Бедене с 2-0 сета, а седмият поставен Тейлър Фритц от САЩ победи сънародника си Райли Опелка също с 2:0.