Куриозен автогол даде успешен старт на Ливърпул в Шампионската лига

Ливърпул – Порто   2 : 0

LIVERPOOLЛивърпул стартира успешно тазгодишното си участие в Шампионската лига, след като победи с 1:0 като гост другия голям фаворит в Група D – Аякс. Въпреки многото кадрови проблеми тимът на Юрген Клоп взе трите точки и записа чиста мрежа, като успехът дойде след куриозен автогол на Николас Таляфико в 35-ата минута. Тъч в половината на домакините стигна до Мане, който се справи със Схюрс и центрира по земя, а Таляфико прати топката в собствената си врата, въпреки че в непосредствена близост нямаше съперник, който да го пристиска. В 67-ата минута топката срещна ръката на Александър-Арнолд в наказателното поле. Ситуацията бе разгледана за евентуална дузпа, но тъй като преди това имаше два рикошета, наказателен удар не бе отсъден. Така срещата приключи при резултат 1-0 в полза на Ливърпул.  Тимът на Клоп е на второ място в групата, след като в другия мач Аталанта победи с 4:0 аутсайдера Мидтиланд и излезе на върха с по-добра голова разлика.
Много добър мач за шампиона на Англия изигра Фабиньо, който имаше трудната задача да замести лидера в „червената“ отбрана Вирджил ван Дайк, получил тежка контузия в дербито с Евертън.