Манчестър Сити стартира успешно в Шампионската лига, след победа с 3:1 над Порто

Уотфорд – Манчестър Сити   1 : 2

manchester city swansea-gabriel-jesus_1nuoeov5puq3d1kyg17pfju1zvМанчестър Сити стартира успешно новия сезон в Шампионската лига, след като победи с 3:1 у дома Порто в двубой от Група С. Тимът на Джосеп Гуардиола, който и тази година тръгва с големи амбиции в турнира, изигра слабо за стандартите си първо полувреме, което завърши при резултат 1:1 след гол на Луис Диас в (14') и попадение от дузпа на Серхио Агуеро (20'). След почивката обаче „гражданите“ заиграха далеч по-добре и заслужено стигнаха до успеха след голове на Илкай Гюндоган (65') и Феран Торес (73') минути.

Джосеп Гуардиола бе направил две промени в сравнение с мача с Арсенал. Ерик Гарсия замени Нейтън Аке в центъра на зашитата, а Гюндоган започна на мястото на Фил Фодън. Серхио Агуеро излезе като титуляр във втори пореден мач.

Фабио Вейра и Маланг Сар започнаха за Порто, като за десния бек това бе дебют.