Ботев Пловдив – Ботев Враца 2 : 0

Ботев взе дербито за Пловдив, Неделев с феноменален гол

BOTEVБотев Пловдив победи с 2:0 Ботев Враца в среща от 10-ия кръг от Първа лига. Домакините поведоха в резултата в 56-ата минута. Славчо Шоколаров центрира по земя в наказателното пъле на гостите. Крисимир Костов изби коженото кълбо, но те се удари в тялото на Атанас Илиев и влезе във вратата на врачани за 1:0. Домакините заиграха по-уверено и стигнаха до второ попадение. Негов автор стана именникът Димитър Тонев в 66-ата минута. Той овладя топката, влезе в наказателното поле на врачани и прати топката в горния десен ъгъл за 2:0. Този гол обезкуражи гостите, които не успяха да реагират. В 74-ата минута Тодор Неделев стреля опасно, но топката излезе в аут. Домакините продължиха да са по-активни, но пропуски пред вратата на противника направиха Тодор Неделев и Атанас Илиев.