Берое – Славия   2 : 0

beroeБерое се наложи драматично с 3:2 като гост над Етър в последна среща от десетия кръг в Първа лига. „Зелените“ имаха аванс от 2:0 след почивката и допуснаха изравняване, като трябваше да чакат до последните минути, за да се поздравят с ценния успех във Велико Търново. Гостите от Стара Загора поведоха в резултата след 25 минути игра. Гаюс Макута центрира към Октавио, който с глава прехвърли вратаря Христо Иванов за 0:1. Десет минути след това гостуващият отбор пропусна дузпа чрез Макута, който би в аут от бялата точка. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено за нарушение на Яни Пехливанов в наказателното поле срещу Алиун Фал. В 54-ата минута на двубоя Берое достигна до второ попадение Алиун Фал беше точен след центриране на Александър Василев. Само 60 секунди по-късно „виолетовите“ се върнаха в срещата чрез Стелиан Добрев, който намали изоставането на Етър след асистенция на Здравко Илиев. След 73 минути игра Преслав Боруков изравни за 2:2 отблизо, но само две минути преди изтичане на редовното време Гаюс Макута с удар от дистанция осигури успеха в полза на гостите от Стара Загора. Берое се изкачи на трето място в класирането с актив от 18 точки. Етър има само две точки на 14-на позиция в Първа лига.