Милан и Рома не успяха да се победят

Торино победи шампиона Милан с 2:1 у дома

milanЛидерът в Италия Милан спря победната си серия. Прeд празните трибуните на „Сан Сиро“ домакините и Рома направиха голов спектакъл, който завърши без победител при равенство 3:3.

Златан Ибрахимович (2, 79-дузпа) и Алексис Салемакерс (47) бяха точни за „росонерите“, докато Един Джеко (14), Жордан Верету (71) и Мараш Кумбула (84) три пъти връщаха попаденията във вратата на Чиприан Татарушану, който направи кошмарен дебют за отбора от Милано. Румънецът подари първото попадение на гостите, а общо получи три пъти повече голове от Джанлуиджи Донарума, който имаше един допуснат гол в първите четири кръга от сезона.

Реферът Пиеро Джакомели пък шокира всички, като даде две изключително спорни дузпи. Първо той измисли такава за „вълците“, която Верету реализира за 2:2 в 71-ата минута, а в 79-ата минута даде такава и на Милан, реализирана от Ибрахимович. В нито един от двата случая, реферът не се възползва от ВАР. Златан Ибрахимович и компания загубиха първи точки през този сезон, но останаха на първо място с 13 точки. Римляните пък имат осем пункта, а след три дни приемат ЦСКА-София на „Олимпико“ в мач от груповата фаза на Лига Европа. „Червено-черните“ пък чакат Мартин Минчев и Спарта (Прага) този четвъртък във втори мач от същия турнир.