Барселона – Реал Сосиедад  2 : 1

Барселона – Байерн Мюнхен   0 : 3; Интер – Виктория Пилзен   4 : 0

SPORT_ESPANIOL_BARSELONA_0_2Барселона надделя над гостуващия Реал Сосиедад с 2:1 в изтеглена среща от 19-ия кръг на испанското футболно първенство. Възпитаниците на Роналд Куман спечелиха за трети път в последните си четири мача в Ла Лига и с 20 точки от 13 мача се изкачиха на петото място. Баските им съперници пък вече нямат успех в четири срещи след серия от три поредни равенства преди това, а с 26 точки от 14 срещи запазиха второто си място, но имат три двубоя повече от лидера Атлетико Мадрид, който е със същия актив. Каталунците започнаха по-активно и в първите десетина минути Антоан Гризман и Педри с глава имаха възможности, но стреляха на сантиметри край целта. Реал Сосиедад поведе срещу хода на играта в 27-ата минута, когато след центриране от ляво в наказателното поле топката се оказа в краката на Порту на далечната греда и той пусна отличен успореден на голлинията пас по тревата към непокрития Уилиан Жозе, който отблизо засече на празна врата. Барса отвърна мълниеносно и четири минути по-късно изравни. Гризман центрира от дясно и Жорди Алба с прецизен диагонален удар от 15 метра направи 1:1. Домакините продължиха да доминират, но Гризман удари напредната греда, а Мартин Брейтуейт пропусна сам срещу вратаря Алекс Ремиро, като стреля над целта. Две минути преди почивката каталунците все пак реализираха второ попадение. Алба центрира от ляво към непокрития Френки Де Йонг, който от 7-8 метра преодоля Ремиро за 2:1. Второто полувреме започна с два пропуска на Гризман, но играта на Барселона не вървеше толкова добре и в края Реал Сосиедад можеше да изравни. В 85-ата минута домакините бяха спасени от вратаря Мар-Андре тер Щеген, който първо блокира шут на Уилиан Жозе, а след това отрази и добавката отблизо на Александър Исак.