Рома – Торино   3 : 1

Рома взе аванс преди реванша в Португалия

Soccer: Serie A, Roma-FiorentinaРома победи Торино с 3:1 в последен мач от 12-ия кръг на италианската Серия А. С успеха „вълците“ се изравниха по точки с Ювентус на 3-4-о място в класирането. Двата отбора имат по 24 точки, четири по-малко от лидера Милан. Торино няма победа вече шест поредни мача в калчото и остава предпоследен в таблицата с едва 6 точки в актива си. Ранен червен картон за торинци на Вилфрид Синго още в 14-а минута улесни задачата на Рома. Римляните се възползваха от ситуацията и до почивката водеха с 2:0 с голове на Хенрих Мхитарян и Жордан Верету от дузпа. В средата на второто полувреме Лоренцо Пелегрини направи 3:0, а грешка в защитата на Рома позволи на Андреа Белоти да върне един гол за Торино в 73-а минута.