Аякс – ПСВ   2 : 2

ajax_futbolАякс запази лидерската си позиция в Ередивизи, след като успя да се върне от два гола пасив и завърши 2:2 с ПСВ Айндховен. Така след 15 кръга Аякс е начело в класирането с 35 точки, а големият им съперник от Айндховен е след тях с 34. Следват Фейенорд и Витес (Арнхем) с по 32. Еран Захави вкара два гола за гостите от Града на Филипс, след като откри резултата още във 2-ата минута, а в 31-ата удвои. Куинси Промес и Антони изравниха за 2:2 в 40-ата и в 65-ата минута. Голяма загуба за гостите се оказа контузеният им германски нападател Марио Гьотце. Но Захави го замести по най-добрия начин и откри след 120 секунди, засичайки пас на Дониел Мален. 19 минути по-късно отново атака между същите двама завърши с втори гол на израелеца. Това попадение беше дори още по-красиво, след като двамата си размениха по няколко двойни подавания преди решителния удар. Но домакините се върнаха в мача пет минути преди почивката. Душан Тадич проби и центрира от ляво, а Промес се разписа за 1:2. Новото попълнение Себастиен Халер, който дойде от Уест Хям преди няколко дни за 22,5 милиона евро, можеше да изравни минути след началото на втората част. Попадението му обаче беше отменено с ВАР. Отборът на Ерик тен Хааг все пак стигна до точката, когато Халер в 65-ата минута намери бразилеца Антони, изравнил с 6-ия си гол през сезона.