Валядолид – Валенсия   0 : 1

Алавес – Валенсия  2:2

15_01_VALENSIAВаленсия победи с 1:0 като гост Валядолид в мач от 18-ия кръг на Ла Лига. Така „прилепите“ спряха серията си от 8 поредни мача без победа. Единственото попадение отбеляза Карлос Солер. Той намери целта след отлично изпълнение в 76-ата минута. През първата част Валядолид бе по-активен, но най-чистото положение бе за гостите. В 32-ата минута удар на Хосе Гая срещна гредата. Валенсия вкараха и втори гол в 87-ата минута, който обаче не бе зачетен заради засада след справка със системата ВАР. В последната минута от добавеното време Сержи Гуардиола с глава прати топката в лявата греда и пропусна да донесе точка на своя тим. Валенсия се изкачи на 13-то място с актив от 19 точки, а Валядолид се смъкна на 16-та позиция с 18 пункта.