Ювентус – Сасуоло   3 : 1

juventus_borusiqЮвентус победи Сасуоло с 3:1 като домакин в мач от 17-ия кръг на Серия А. В края на първото полувреме Обианг от гостите получи директен червен картон за грубо нарушение. Грубата игра на Сасуоло доведе до принудителни смени на Уестън МакКени и Пауло Дибала. Данило Перейра откри резултата в 51-а минута. Бразилецът се разписа с мощен удар от около 30 метра. Сасуоло изравни с гол на Грегоар Дефрел в 59-ата минута, след като се измъкна между централните защитници на Ювентус – Бонучи и Демирал. В 82-ата минута Арън Рамзи бе оставен непокрит в наказателното поле и с плътен удар даде аванс на Ювентус. В последните секунди на мача Кристиано Роналдо с мощен диагонален изстрел оформи крайното 3:1. Ювентус излезе на четвърто място с 33 точки, а Сасуоло остава 7-и с 29 пункта.