Манчестър Юн – Ливърпул   3 : 2

manchestur_U-liverpoolМанчестър Юнайтед победи драматично у дома Ливърпул с 3:2 в дербито от четвъртия кръг в турнира за купата на Футболната асоциация в Англия. Гостите поведоха в резултата в 18-ата минута чрез Мохамед Салах, но „червените дяволи“ изравниха само шест минути след това чрез Мейсън Гринууд, който се разписа след дълго подаване на Маркъс Рашфорд. Три минути след почивката Рашфорд направи резултата 2:1 след подаване на Грийнууд. Отборът от Мърсисайд изравни в 58-ата минута чрез второто попадение на Салах в двубоя на „Олд Трафорд“. Юнайтед достигна до ценния си успех след гол на влезлия като резерва Бруно Фернандес, който се разписа от фаул в 78-ата минута. Малко преди края на редовното време удар на Единсон Кавани срещна страничната греда на вратата на Ливърпул.