Ювентус – Интер 0 : 0

Лукаку и Интер победиха Милан. „Нерадзурите“ обърнаха мача в края, съдията се контузи

interЮвентус елиминира големия си съперник Интер и се класира на финала в турнира за Купата на Италия. Реваншът в Торино завърши без голове и Юве продължава напред след успеха в първия мач на „Сан Сиро“ с 2:1 миналата седмица. В спора за трофея Ювентус очаква победителя от другия полуфинал Аталанта – Наполи тази вечер. Първата среща в Неапол завърши 0:0. Торинският гранд имаше аванс след първия мач и на реванша на своя стадион заложи на по-дефанзивна тактика и търпеливо изкачване на възможност за бързи контраатаки. Най-добрата ситуация преди почивката изпусна Лаутаро Мартинес, който можеше да даде преднина на Интер, но от чиста позиция не намери добре топката. Юве също имаше своите шансове, но авторът на два гола в първия мач Кристиано Роналдо този път нямаше ден и пропусна половин дузина ситуации. Малко преди почивката Роналдо стреля в близкия ъгъл, но Самир Ханданович спаси. В средата на втората част ситуацията се повтори. Португалецът бе изведен сам срещу вратаря, но ударът бе отразен от Ханданович. Малко по-късно Роналдо овладя добре топката финтира двама играчи на Интер и стреля мощно, но последната преграда Самир Ханданович отново бе на място и отрази и този удар. В последните минути Интер се хвърли в атаки, но попадение така и не падна и Ювентус ликува с класиране за финала.