Манчестър Юнайтед – Уест Хям   1 : 0

Manchestr UСкот Мактоминей вкара единствения гол в продълженията и Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Уест Хям на „Олд Тбафорд“, благодарение на което отборът на Оле Гунар Солскяер се класира на четвъртфиналите на турнира за Купата на ФА на Англия.

Така „Червените дяволи“ спечелиха последните си девет домакинства в надпреварата, което е изравнен рекорд на отбора от 1912 година. Маркъс Рашфорд стигна до топката при разбъркване в наказателното поле на Уест Хем в седмата минута на добавеното време и я чукна към Матоминей, който изпрати силен и прецизен удар в мрежата на гостите за крайното 1:0. Това бе четвърта поредна загуба в турнира за лондончани срещу Юнайтед, който ги елиминира още през 2002/2003, 2012/2013 и 2015/2016. Мактоминей вече има седем гола в 30 мача за Юнайтед през сезона. Той има също толкова в 84 появи на терена в първите му четири сезона с клуба. Авторът на асистенцията Рашфорд пък стана четвъртият най-млад футболист в историята на отбора с 250 мача. Той изостава само от Норман Уайтсайд, Джордж Бест и Райън Гигс. Втородивизионният Борнемут също се класира за четвъртфиналите, след като победи с 2:0 Бърнли като гост. Автори на попаденията станаха Сам Стъридж в 21-та минута и Джуниър Станислас в 88-та от дузпа.