Реал Мадрид – Хетафе   2 : 0

REALШампионът Реал Мадрид победи гостуващия Хетафе с 2:0 в отложен мач от първия кръг на испанското футболно първенство. С успеха столичани събраха 46 точки и заемат второто място в класирането на 5 точки зад лидера Атлетико Мадрид, който обаче има два мача по-малко. Хетафе пък записа четвърти пореден двубой без победа в Ла Лига и с 24 точки е 13-и в подреждането. Домакините започнаха много активно и в 14-ата минута бяха близо до откриването на резултата, но Карим Бензема стреля в напречната греда с глава след центриране от корнер на Марко Асенсио. До почивката Лука Модрич, Бензема и Винисиус пропуснаха добри положения. През второто полувреме Реал продължи да атакува и след час игра стигна до попадение. Бензема се разписа с глава след подаване на Винисиус. Шест минути по-късно Ферлан Менди удвои, след като засече пас на Марсело в пеналта. До края домакините контролираха играта и заслужено запазиха аванса си.