Надал и Медведев с категорични победи в Австралия

Рафаел Надал започна с победа участието си на Откритото първенство на САЩ по тенис

nadal-1Шампионът от 2009 година Рафаел Надал се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Поставеният под номер 2 испанец спечели с 6:1, 6:4, 6:2 срещу американския квалификант Майкъл Мо за 107 минути игра.

Рафа не показа да има проблеми заради контузията си в гърба, от която се оплакваше преди старта на турнира и спечели с лекота втори пореден мач в „Мелбърн Парк“.

Надал не даде нито една възможност за пробив на съперника си, като пласира 40 печеливши удара срещу едва 16 на Мо.

В следващата фаза испанецът очаква Камерън Нори (Великобритания), който победи квалификанта Роман Сафюлин (Русия) с 3-1 сета.

Четвъртият в схемата Даниил Медведев (Русия) също продължава напред. На връх 25-ия си рожден ден той пласира 13 аса и спечели с 6:2, 7:5, 6:1 срещу испанеца Роберто Карбайес Баена.

Руснакът ще играе в третия кръг срещу сърбина Филип Крайнович, който победи друг испанеца Пабло Андухар с 3-1 сета.