Лайпциг – Ливърпул   0 : 2

liverpul_rubinВ друга среща от осминафиналите европейският клубен шампион от 2019 година Ливърпул победи с 2:0 като гост Лайпциг. „Червените“ от Северна Англия решиха почти всичко още на двубоя в Будапеща и очакват спокойно втория мач на „Анфийлд“. В 53-ата минута Мохамед Салах отне топката след грешно подаване на Марсел Сабитцер към Лукас Клостерман и преодоля бившия вратар на Ливърпул – Петер Гулачи. Пет минути по-късно Садио Мане също се възползва от неточност в отбраната на символичните домакини и оформи успеха в полза на английския отбор с два гола разлика. Германският отбор пропусна да поведе още в петата минута, когато удар с глава на Дани Олмо след центриране на Анхелино срещна гредата. В самото начало на втората част Кристофър Нкунку също опита да се разпише, но стражът на гостите Алисън се намеси решително в ситуацията.