Борусия (Дортмунд) – Севиля   2 : 2

ФК Копенхаген – Манчестър Сити   0 : 0; Борусия Дортмунд – Севиля   1 : 1

borusiia-dortmundБорусия (Дортмунд) преодоля Севиля след 2:2 у дома и победа с 3:2 в Андалусия. Жълто-черните откриха резултата в 35-ата минута чрез Ерлинг Холанд, който получи подаване на празна врата от Марко Ройс. Ройс обаче свърши основната работа, след като предизвика гостите да сбъркат и да им отнеме топката. Минута по-рано Лукас Окампос пропусна за домакините. Иначе гостите започнаха по-активно, а Оскар Родригес в 7-ата минута пропусна първата добра възможност. В 18-ата и Сусо можеше да открие за тях, но от близко разстояние прати топката до лявата греда, докато съотборниците му гледаха невярващо. Второто полувреме започна с чудесен шанс на домакините за втори гол. Ерлинг Холанд проби от ляво, изчака да се включи негов съотборник и намери Торган Азар. Белгиецът опита да вкара с левия крак, но не му се получи фалца. Само две минути по-късно обаче домакините вкараха втори гол чрез Холанд, който направи двойно подаване с Торган Азар, влезе в наказателното поле и от малък ъгъл прати топката във вратата. Ситуацията беше прегледана с ВАР, като съдията Джунейт Чакър отмени гола и даде дузпа за Дортмунд. На повторението турският арбитър е видял нарушение на Жул Кунде срещу Холанд и поради тази причина е отсъдил дузпа. Холанд застана зад топката и стреля, но вратарят на гостите Ясин Буну спаси удара. Последва ново преглеждане с ВАР, на което турският арбитър видя нарушение на стража и нареди ново изпълнение. Холанд не сбърка и след изстрел в същия ъгъл удвои преднината на своите. В 68-ата минута реферът даде дузпа и за гостите заради нарушение на Емре Джан и Ен Несири я вкара за 2:1 за Борусия. До края на срещата домакините действаха предпазливо и с ясната мисъл да запазят преднината си. Все пак Севиля не се отказа и стигна до равенството в 6-ата минута ва добавеното време отново чрез Ен Несири, който се възползва от извеждащо подаване на Иван Ракитич.