Григор Димитров продължава в третия кръг в Монте Карло без загубен сет

Григор Димитров ще се изправи срещу австриеца Доминик Тийм във втория кръг на турнира по тенис в Уинстън-Сейлъм

Поставеният под №14 в схемата на Мастърс 1000 турнира в Монте Карло Григор Димитров се класира за третия кръг без загубен сет. Там негов съперник почти сигурно ще бъде испанеца Рафаел, който играе с аржентинеца Федерико Делбонис.

Българинът се справи с 53-ия в световната ранглиста Жереми Шарди от Франция със 7:6(3), 6:4.

Още във втория гейм на двубоя 29-годишният българин стигна до точка за пробив и я реализира без игра след двойна грешка на съперника. При 5:3 Григор сервираше за сета, но Шарди върна брейка при общо третата си възможност. Стигна се до тайбрек. Размяната на половините дойде при резултат 3:3 точки. После Димитров стигна до три поредни сетбола при 6:3 и реализира първия с чудесен ретур.

В следващата част Димитров стигна до мачбол и го постигна незабавно с форхенд уинър.

С успеха българинът си осигури 90 точки за световната ранглиста, където заема 17 позиция, както и 29 хиляди евро от наградния фонд.