Новак Джокович се класира за четвъртфиналите в Белград

Новак Джокович победи Андрей Рубльов и се класира за полуфиналите на финалния турнир на АТП

Световният номер 1 Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис АТП 250 на червени кортове в сръбската столица Белград с награден фонд 650 хиляди евро. Водачът в схемата Джокович разгроми Сун-У Куон (Република Корея) с 6:3, 6:1 за 68 минути. Сръбската звезда направи пет пробива в мача и веднъж загуби подаването си. На четвъртфиналите Джокович ще играе срещу сънародника си Миомир Кечманович, който елиминира френския квалификант Артур Риндернех с 6:3, 3:6, 6:3. Това е първи турнир на АТП, който се провежда в Белград от 2012 година. Надпреварата се играе в тенис комплекса на Джокович в сръбската столица, който разполага с 14 корта – 11 на клей и 3 с твърда настилка. По време на пресконференцията преди турнира в понеделник Джокович отбеляза важността на надпреварата в родния му град, където последно е имало турнир на АТП през 2012 година. Сърбинът, който спечели този турнир в две от трите си участия (2009 и 2011 година) , е фаворит за трети трофей в Белград.