Ботев Пловдив – Левски София 0 : 1

Левски започна подготовката си за новия сезон само с 14 футболисти

Левски София победи с 1:0 като гост Ботев Пловдив в двубой от 28м-ия кръг на efbet Лига. Младият талант на сините Марин Петков отбеляза единствения гол в срещата в 21-вата минута.

Преди мача присъстващите на стадиона почетоха с минута мълчание паметта на починалия легендарен футболист Георги Димитров-Джеки. В 4-ата минута стана голямо разбъркване пред вратата на гостите след изпълнение на корнер, но Николай Михайлов отрази удар на Маркиньос. Пет минути по-късно Мартин Райнов стреля опасно с глава, но неточно. В 21-вата минута гостите организираха опасна атака. Мартин Петков подаде на Марин Петков, който се разписа за 0:1. Три минути по-късно Маркиньос изпълни пряк свободен удар, но Николай Михайлов изби. В 24-ата минута вратарят на Левски хвана топката след изстрел с глава на Мишел Еспиноза. Минута преди края на първото полувреме Славчо Шоколаров центрира, но Атанас Чернев не успа да засече коженото кълбо във вратата на съперника. На почивката феновете на Ботев създадоха невероятна атмосфера, като запалиха факли и бурно подкрепяха своите любимци. „Канарчетата“ започнаха по-напористо и в 49-ата минута Емануел Току стреля от границата на наказателното поле, но Николай Михайлов с върха на ръкавиците си успя да отклони топката в напречната греда. Десет минути по-късно Марин Петков отправи опасен удар, но топката излезе в аут. Домакините опитаха натиск, но не успяха да стигнат до изравнителен гол. В 74-ата минута Атанас Илиев стреля отблизо, но Николай Михайлов изби. В 87-ата минута Реда Рабей стреля неточно от удобна позиция. Три минути по-късно стражът на „сините“ Николай Махайлов изби топката след шут на Маркиньос. В класирането Левски заема девето място с 34 точки, докато Ботев е десети с 24.