Левски победи с 2:1 Черно море на „Герена“

Ботев (Пловдив) отстъпи на Левски при завръщането си на стадион „Христо Ботев“ след повече от 9 години

Левски се доближи на четири точки от плейофа за участие в европейските клубни турнири през есента, след като направи пълен обрат и се наложи с 2:1 срещу Черно море в мач от 29-ия кръг от първа група в българското първенство по футбол. „Сините“ са в серия от три поредни победи и имат 37 точки, а Черно море е с 41

Двата отбора си размениха по няколко опасни атаки още в самото начало.

В 41-ата минута Черно море откри резултата, след като Андраде проби по левия фланг и центрира, а Илиан Илиев засече топката.

Левски реагира мигновено и две минути по-късно изравни.

Здравко Димитров изведе Патрик-Габриел Галчев по левия фланг. Той центрира в наказателното поле, където Начо Монсалве атрактивно от въздуха реализира в десния ъгъл.

Победният гол за Левски вкара Живко Атанасов в 79-ата минута. Радослав Цонев центрира от фаул в наказателното поле, където Мартин Райнов стреля с глава, след което последва намеса на Георги Георгиев, но притичалият Атанасов не сгреши при добавката.