Кузманов загуби в дебюта си на Уимбълдън

Димитър Кузманов отсрами България срещу Гърция

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Уимбълдън. Националът на България за Купа „Дейвис“ отстъпи с 4:6, 3:6 на румънеца Мариуш Копил в мач, който продължи малко повече от час.

За Кузманов това беше втори мач в квалификации на турнир от Големия шлем, след като преди месец отпадна на старта на пресявките на „Ролан Гарос“.

В първия сет Копил сервира на изключително ниво и загуби общо едва 3 точки при свой начален удар. Пробив в седмия гейм се оказа напълно достатъчен за румънеца да открие резултата с 6:4. През втората част Копил направи два брейка, като с втория приключи срещата.

Така при мъжете и тази година България ще бъде представена на Уимбълдън от Григор Димитров, който е сред поставените в основната схема. Пьотър Нестеров ще се състезава при юношите.

При жените 4 наши тенисистки се включват в квалификациите – Цветана Пиронкова, Виктория Томова, Изабелла Шиникова и Елица Костова.

В сряза първата ни ракета Цветана Пиронкова излиза срещу американката Усуе Майтана Арконада.

За класиране в основната схема на Уимбълдън са необходими три победи в квалификациите.