България загуби от Германия, но се класира за 1/8-финалите на Европейското по волейбол за жени

България стартира със загуба от Тайланд в Лигата на нациите по волейбол при жените

Волейболистките от националния отбор на България играха силно, но загубиха от Германия 2:3 гейма в мач от третия кръг в предварителна група „В“ на Европейското първенство за жени. Отборът ни все пак успя да се класира за осминафиналите.

Двубоят се игра в зала “Колодрума” в Пловдив. Момичетата на Иван Петков записаха две категорични победи над Гърция и Испания с по 3:0 досега, а Германия надви Чехия с 3:1 и загуби от Полша с 1:3 гейма. Елица Василева и компания на практика още преди това се класираха за 1/8-финалите, но успех над Бундестима щеше да увеличи шансовете ни за по-добро класиране в групата. Германките спечелиха първата част с 25:23. След това България спечели втората част с 25:16, но германките спечелиха третата с 25:21. В следващият гейм волейболистките ни стигнаха до геймбол при 24:18. Гергана Димитрова атакува мощно за 25:18. В тайбрека Бундестимът стигна до успех с 15:10 спечелвайки мача с 3:2 гейма. Гергана Димитрова стана най-резултатна за България с 19 точки, а Емилия Димитрова добави 18 точки.