Header

Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Header
Търсене
Close this search box.

Навални призова поддръжниците си да не се обезкуражават от резултатите на парламентарните избори

[post-views]
Алексей Навални ще бъде посмъртно удостоен с Дрезденската награда за мир

Руският опозиционен лидер Алексей Навални призова поддръжниците си да не се обезкуражават въпреки победата на управляващата партия на парламентарните избори, като заяви, че изборите са били „откраднати“ поради масови измами, предаде Франс прес.

Партията „Единна Русия“ на руския президент Владимир Путин получи 49,82 на сто от гласовете на тези избори, което й гарантира над две трети от местата в Държавната дума, долната камара на руския парламент.

Партията има достатъчно гласове за промяна на конституцията, отбелязва АФП.

Навални и съюзниците му, които не можеха да участват в изборите, след като движението им беше класифицирано като екстремистко от съда, създадоха стратегия, целяща да насърчи руснаците да гласуват за кандидатите, които са в най-добра позиция да спечелят срещу кандидатите на управляващите. Според опозицията „умното гласуване“ е постигнало значителен успех, особено в Москва, но е било осуетено от масови измами, „по най-примитивния възможен начин“, по думите на Навални в Инстаграм. Самият той в момента излежава присъда по обвинение в измама, което определя като политически мотивирано.

„Борбата за тази страна не е спринт. Това е дълъг и труден маратон“, добави Навални. Според него „основният урок“ от парламентарните избори е, че поддръжниците на властта вече не са мнозинство в страната и могат да спечелят само с измама.

Според опозицията резултатите от онлайн гласуването в Москва са били фалшифицирани, което е позволило да се промени неблагоприятната за „Единна Русия“ тенденция, наблюдавана при преброяването на хартиените бюлетини, припомня АФП. Противниците на Кремъл и неправителствената организация „Голос“ заявиха, че освен това е имало масови измами. Избирателната комисия обаче отхвърли тези обвинения и заяви, че гласуването е било „прозрачно“

Източник: bta.bg/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Най-ново

Единична публикация

Избрани