Царско село – ЦСКА 1 : 2

Десетима от ЦСКА 1948 взеха ценна точка след изпусната дузпа, червен картон и отменен гол

ЦСКА – София постигна инфарктен успех с 2:1 при гостуването си на Царско село в мач от десетия кръг на efbet Лига. Амос Юга откри резултата в 55-ата минута, а в 72-ата Лукас Диас изравни. Победното попадение вкара Карло Мухар в 93-ата минута, осигурявайки трите точки за своя отбор, който от 50-ата минута играеше с 10 човека след изгонването на Жеферсон. Пет минути след почивката ЦСКА – София остана с десет човека след два бързи жълти картона на Жеферсон, който първо изрита Охене, а малко по-късно закачи с бутоните в корема противников състезател при единоборство за висока топка. Въпреки това футболистите на Стойчо Млаеднов откриха резултата в 55-ата минута след две последователни груби грешки на играчи от домакините. Първо Балтанов изчисти центриране на Йомов с глава в краката на Ахмедов, но таранът не успя да вкара от три метра, тъй като Георгиев спаси. Топката попадна в Никола Колев, който пък я изрита в тялото на Юга, халфът я настигна и с удар от границата на пеналта вкара в долния ляв ъгъл за 0:1. В 72-ата минута Царско село изравни. Шопов се пребори с Юга малко след центъра на терена и изведе Диас фронтално срещу Бусато, а нападателят „копна“ топката над стража за 1:1. Все пак ЦСКА – София стигна до победен гол в 93-ата минута. Йомов центрира от фаул, Кръстев нацели напречната греда след удар с глава, а при добавката Мухар вкара за за крайното 1:2.