ЦСКА-София бе много далеч от Рома, но загуби минимално

Отборът на ЦСКА София загуби от състава на Рома с 2:3 последния си мач от трета група на турнира по футбол Лига на конференциите. Гостите от Италия поведоха в резултата още в началото. Тами Ейбрахам се разписа в 15-ата минута на двубоя, Карсдорп пусна пас към голмайстора, който от малкото наказателно поле фронтално срещу Бусато не сбърка. При попадението имаше съмнения за засада, но в турнира няма ВАР, който можеше да се намеси. В 34-ата минута Майорал удвои преднината на „вълците“. Той получи пас от Виня и с пета се разписа. Отново Ейбрахам се разписа, за да направи 3:0 в 53-ата минута. Той овладя топката на гърди, и с топовен удар матира Бусато. ЦСКА София върна един гол в 75-ата минута чрез Чатакович. Вилдсхут се разписа в добавеното време на двубоя, за да намали разликата и да фиксира крайния резултат. На трибуните беше и бившият играч на „червените“ Димитър Бербатов. В другата среща от тази трета група отборите на Зоря и Бодьо/Глимт завършиха наравно 1:1. Начело в класирането с 13 точки е Рома, Бодьо/Глимт събра 12, Зоря остана със 7, а ЦСКА София само с една спечелена точка на последното четвърто място в трета група.