Интeр развали празника на Лацио и се завърна на върха в Серия А

Шампионът Интер се върна на върха в класирането на Серия „А“ сред победа с 2:1 на своя стадион „Джузепе Меаца“ в Милано срещу Лацио в мач от 21-ия кръг на италианското първенство. Защитниците Алесандро Бастони и Милан Шкриняр донесоха победата на „нерадузрите“ с головете си съответно в 30-ата и 67-ата минути. Бастони освен това асистира на партньора си в центъра на защитата Шкриняр за победния гол. В 35-ата минута Чиро Имобиле бе точен за „орлите“ от Рим. При резултат 0:0 пък Лаутаро Мартинес вкара гол за домакините в 17-ата минута, но попадението бе отменено заради „тънка“ засада след преглед на ситуацията от ВАР. „Нерадзурите“ бяха временно изместени от върха в класирането от градския си съперник Милан, но тимът на Симоне Индзаги отново е първи, като вече е с 49 точки и с мач по-малко от „росонерите“. Милан е с 48 точки, а Лацио заема осмо място с 32.