Арсенал победи с 2:1 Уулвърхамптън в отложен мач от 20-я кръг на английското първенство

Отборът на Арсенал стигна до късна домакинска победа срещу Уулвърхамптън с 2:1. Мачът от английското първенство бе отложен от 20-ия кръг. Лондончани преодоляха големия тест в битката за топ 4 в лицето на Уулвърхамптън. По изключително драматичен начин Арсенал стигна до успеха на „Емиратс“.

„Вълците“ поведоха още в 10-ата минута, когато Хи-Чан Хуан отбеляза във вратата на „артилеристите“.

Изравнителното попадение падна в 82-ата минута, а негов автор стана Никола Пепе.

Александър Лаказет донесе трите точки на Арсенал в 95-ата минута. „Топчиите“ са е пети в класирането с 45 точки, само на една зад Манчестър Юнайтед, но имат и два мача по-малко от „червените дяволи“. Уулвърхемптън са седми с пет пункта по-малко от Арсенал.