Барселона постигна изразителен успех над Атлетик Билбао

Барселона – Селта   1 : 0

Барселона победи с 4:0 Атлетик Билбао в мач от 26-ия кръг на Ла Лига.  Каталунците вече са на 4-то място с 45 точки, а баските са 8-ми с 37 пункта.

В 37-ата минута Пике стреля с глава след центриране от корнер, топката се отби от напречната греда и се върна към Обамеянг, който я прати в мрежата за 1:0.

След подновяването на играта Барселона продължи да диктува събитията на терена. Треньорът на каталунците Шави пусна в игра Усман Дембеле, който беше освиркан от част от феновете.

В 73-ата минута французинът отговори по подобаващ начин на критиците, след като вкара гол за 2:0. До края на срещата Дембеле записа и две асистенции. Негово центриране в 90-ата минута бе засечено с глава в мрежата от Люк Де Йонг, а в добавеното време французинът асистира и на Депай, който реализира четвъртото попадение във вратата на Унай Симон за крайното 4:0 в полза на Барселона.