Манчестър Сити сломи съпротивата на Питърбро за седем минути

Манчестър Сити направи нова крачка напред в турнира за ФА Къп. Английският шампион победи с 2:0 последния в Чемпиъншип Питърбро в сблъсъка между двата тима от 5-ия кръг на надпреварата. „Гражданите“ взеха своето с два гола в рамките на седем минути.

Ман Сити откри резултата с първата си добра възможност за втората част. В 60-ата минута Рияд Марез, направи серия от финтове и стреля по земя от малък ъгъл и успя да отбележи в далечния ъгъл на вратата за 0:1.

в 67-ата минута гостите имаха нова добра възможност, но изстрел на Габриел Жезус бе спасен от вратаря. Няколко секунди по-късно „Гражданите“ удвоиха преднината си. Грийлиш получи пас и се разписа за 0:2.

С този успех възпитаниците на Джосеп Гуардиола вече са на 1/4-финал в турнира. Преди това през уикенда им предстои дерби с Манчестър Юнайтед. В другите срещи от снощи Кристъл Палас победи Стоук Сити с 2:1, а втородивизионния Мидълзбро елиминира Тотнъм на 1/8-финалите на турнира за ФА Къп след загуба с 0:1.