Реал Мадрид страда, но детронира Челси и е на полуфинал в Шампионската лига

Отборът на Реал Мадрид се класира на полуфиналите в Шампионската лига, след като елиминира действащия носител на трофея Челси след продължения. Първата среща в Лондон завърши с успех 3:1 в полза на Реал Мадрид. Резултатът на „Сантиаго Бернабеу“ след редовните 90 минути беше огледален в полза на Челси и така се стигна до продължения във вълнуващия сблъсък, който определи крайния победител. В крайна сметка героят от първия мач Карим Бензема отбеляза за 2:3 в първото продължение и така с общ резултат 5:4 напред продължи Реал. Първото попадение за лондончани отбеляза Мейсън Маунт в 15-ата минута. В 51-ата минута Антонио Рюдигер вкара за 2:0, а в 61-ата Маркос Алонсо вкара да 3:0, но попадението му беше отменено поради игра с ръка в нападение. Четвърт час преди края Тимо Вернер отбеляза трети гол за Челси и така направи обрата пълен. Радостта на англичаните продължи само пет минути, тъй като Родриго отбеляза за 1:3 и прати мача в продължения. В 96-ата минута Карим Бензема намали на 2:3 с глава след асистенция на Винисиус Жуниор и така оформи крайния резултат.