Атлетико удари Реал Мадрид в дербито между бившия и новия шампион на Ла Лига

Отборът на Атлетико Мадрид победи шампиона Реал Мадрид с 1:0 като домакин в среща от 35-ия кръг на испанската футболно първенство. Реал, който игра без част от звездите си, вече си осигури титлата в Ла Лига и остава лидер с 81 точки, като допусна едва четвърто поражение през сезона и първо от 20 март, когато загуби от Барселона. Атлетико се стреми към квота за Шампионската лига догодина и заема четвъртата позиция в подреждането с 64 точки, на една зад третия Севиля, който има 65 в актива си и на шест пред петия Бетис, който е с 58 към момента. Победният гол бе дело на Яник Ферейра Караско от дузпа в 40-ата минута, а домакините имаха превъзходство в двубоя. Атлетико не бе постигал победа над Реал в последните осем срещи между двата тима във всички турнири, а това бе и първи успех на новия стадион „Уанда Метрополитано“.