Манчестър Сити с разгром в Англия

Манчестър Сити се възползва от вчерашното равенство на Ливърпул с Тотнъм и дръпна с три точки пред мърсисайдци в битката за първото място в Премиър лийг. Шампионите разбиха с 5:0 Нюкасъл на „Етихад Стейдиъм“ и вече са много близо до това защитят титлата си. До края „гражданите“ имат гостувания на Уулвърхамптън и Уест Хам и домакинство на Астън Вила, като дори да запишат равенство в един от тези двубои, пак ще останат на върха. Освен това Сити вече има предимство от четири гола пред Ливърпул и по отношение на головата разлика. Тимът на Джосеп Гаурдиола показа, че драматичната загуба от Реал Мадрид през седмицата не му е повлияла психологически и взе аванс от две попадения още до почивката. Рахийм Стърлинг (19′) и Аймерик Лапорт (38′) дадоха комфортния аванс на Сити, а през втората част Родри (61′),  Фил Фоудън (91′) и отново Стърлинг (93′) оформиха крайния резултат.