Младите ни волейболисти с драматична загуба от Италия на европейското

България загуби драматично с 2:3 гейма срещу Италия в двубой от група 2 на европейското първенство по волейбол за юноши до 18 години в Грузия. Българският отбор пропусна един мачбол в четвъртата част, загубена с 24:26, а в тайбрека избраниците на треньора Виктор Карагьозов не се възползваха от още две възможности, за да приключат срещата и отстъпиха със само две точки разлика – 15:17. Младите българи са на второ място в класирането в групата след три победи и едно поражение. Лидерът Италия има четири поредни успеха. Днес българите се изправят срещу Германия от 16.30 ч. в последния си двубой от груповата фаза на турнира. А националният отбор на България по волейбол за младежи до 20 години, който е воден от Мартин Стоев, надигра Бахрейн с общ резултат 4:0 (25:17, 25:20, 25:20, 25:18) в третата контролна среща между двата тима в столичната зала „Христо Ботев“. Младите национали записаха три поредни успеха над съперника, след като в първите два мача се наложиха с 4:0 и 3:0 гейма.