Информационен център на Министерство на oтбраната

Младок донесе успеха на ЦСКА София над Черно море

Резервата Асен Дончев вкара 12 минути преди края и ЦСКА-София надви с 1:0 Черно море (Варна) в мач от третия кръг на българската футболна efbet Лига. Така “червените” се изравниха на върха в класирането с Лудогорец, като и двата отбора имат по седем точки. ЦСКА-София бе по-настоятелен в атака през първото полувреме, но “червените” така и не стигнаха до чисто положение пред Иван Дюлгеров. Юрген Матей не успя да се възползва от центриране на Лазар Туфегджич в началото, а малко преди края Брадли де Нойер стреля високо над вратата от удобна позиция след корнер. През второто полувреме и Черно море опита да стигне до гол, но “моряците” стигнаха само до неточен удар на Васил Панайотов и един на Матия Курьор в ръцете на Густаво Бусато. ЦСКА-София пък продължи да натиска и в 78-та минута стигна до победния гол. Юрген Матей спечели втора топка в наказателното поле на Черно море след центриране от ъглов удар и подаде на влезлия от пейката секунди по-рано Асен Дончев, който преодоля Иван Дюлгеров с удар от дъгата на наказателното поле. Това бе първи допуснат гол през сезона за Черно море, който доведе и до първа загуба. “Моряците” са само с точка пасив от лидерите Лудогорец и ЦСКА-София след три кръга.