Favicon_File

Берое – Левски 0 : 1

Берое загуби с 0:1 у дома от Левски в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Гостите от София поведоха още в 3-ата минута след центриране към Илиян Стефанов, при което вратарят на заралии Иван Караджов излезе неразчетено, а топката попадна у Ивелин Попов и той я насочи към опразнената врата. За юношата на „сините“ това бе първи гол за тима в елита. В 9-ата минута Спас Георгиев пусна извеждащ пас за Стив Траоре, който обаче беше фаулиран от Хосе Кордоба пред наказателното поле. Симеон Мечев стреля над вратата от последвалия пряк свободен удар. Пет минути по-късно Филип Кръстев направи двойно с Попов и отправи удар от границата на наказателното поле, но Караджов се справи. Секунди по-късно Абубакар Тунгара измъкна топката от Цунами и Кордоба отляво и навлезе в наказателното поле, но опита да си спечели дузпа по елементарен начин, падайки на тревата, но играта продължи. В 34-ата минута Георги Миланов навлезе в наказателното поле и бе съборен от противников играч, но „сините“ не получиха дузпа, въпреки претенциите си. Второто полувреме започна с контрол върху топката на футболистите на Станимир Стоилов. В 50-ата минута Георги Миланов получи удобна топка пред наказателното поле, но ударът му с десния крак премина високо над вратата. В 60-ата минута отбраната на Левски забрави за намиращия се на втора греда Калоян Кръстев, който трябваше да стартира няколко секунди по-рано, за да засече отличното центриране на Спас Георгиев. В 64-ата минута Келиан ван дер Каап не успя да изчисти добре топката, която се озова в Тунгара. Малиецът шутира, но неточно. Минута по-късно удар на Мечев беше блокиран от Кордоба. Левски пропусна да поведе с два гола в 69-ата минута след комбинация между Уелтън и Роналдо, чийто удар бе спасен от Караджов.