Favicon_File

Байерн – Виктория (Пилзен) 5 : 0

Байерн – Виктория (Пилзен)   5 : 0

Отборът на Байерн Мюнхен победи чешкия Виктория Пилзен с 5:0 като домакин в среща от третия кръг в група С на Шампионската лига по футбол. Германският първенец доминираше напълно срещу противника си и записа трети пореден успех в групата, като все още не е допусна гол. Байерн е начело във временното класиране с 9 точки и няма поражение в груповата фаза на турнира вече 31 мача, поставяйки нов рекорд по този показател. Тимът на Виктория Пилзен остава без спечелена точка до момента и голова разлика 1:12 от трите си изиграни срещи. Лерой Сане откри головата сметка за германския шампион с попадение още в седмата минута след като получи добро подаване от Джамал Мусиала и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на гостите за 1:0. Вторият гол за Байерн дойде шест минути по-късно, в 13-ата, когато Леон Горецка намери отлично Серж Гнабри и той бе точен за 2:0. В 21-ата минута Садио Мане завърши страхотна индивидуална акция с попадение за 3:0 в полза на гранда от Мюнхен. Мусиала можеше да увеличи аванса на домакините четири минути по-късно, но не успя да преодолее стража на Виктория Пилзен. Той вкара топката във вратата на съперника в 36-ата минута, но попадението му не бе зачетено заради засада след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж – ВАР. Пет минути след подновяването на играта Лерой Сане отбеляза второто си попадение в мача, възползвайки се от асистенция на Садио Мане в 50-ата минута. Девет минути по-късно, в 59-ата Горецка намери влезлия като резерва Ерик-Максим Чупо-Мотинг и се разписа за 5:0.

Интер може да има проблеми в Серия А, но изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона и победи Барселона с 1:0 на „Джузепе Меаца“. Единственото попадение в мача реализира Хакан Чалханоолу в добавеното време на първото полувреме. След този успех отборът на Симоне Индзаги е втори в група С на Шампионската лига, а каталунците имат едва три точки и след седмица ги чака решителен двубой отново срещу Интер. Барса допусна втора загуба от началото на сезона и тя отново бе в най-престижния клубен турнир. Лидерът в Ла Лига има само един допуснат гол в първенството, но допуска попадение и в трите си мача в Европа. В добавеното време на първата част Интер организира поредната си атака с бързо изнасяне на топката. Кълбото стигна до Чалханоолу пред дъгата на наказателното поле. Турският национал нанесе много прецизен изстрел по земята и прати топката в долния десен ъгъл на Тер Стеген.