Favicon_File

Марсилия – Спортинг (Лисабон) 4 : 1

Марсилия – Спортинг (Лисабон)   4 : 1

Отборът на Олимпик Марсилия записа първи успех в група D след като надигра като домакин Спортинг Лисабон с 4:1. Френският състав вече има три точки в актива си, но остава на дъното във временното класиране. За португалския Спортинг поражението бе първо в тази фаза на турнира, но тимът от Лисабон продължава да води в подреждането към момента с 6 точки в актива си. Гостите поведоха със скоростно попадение още в първата минута на срещата. Франсиско Тринкао преодоля защитата на френския тим и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на домакините за 1:0 в полза на Спортинг. Алексис Санчес вкара изравнителното попадение за 1:1 в 13-ата минута на двубоя, реалиpирайки от близко разстояние след като се възползва от груба грешка на вратаря на Спортинг. Амин Арит  бе точен   в 16-ата минута, пращайки с глава топката в мрежата на гостите от Португалия за 2:1. Тимът на Спортинг остана с човек по-малко в 23-ата минута, когато вратарят Антонио Адан Гаридо получи директен червен картон за игра с ръка извън наказателното поле. Третият гол за Олимпик Марсилия бе дело на Леонардо Балерди в 28-ата минута. Аржентинецът надскочи бранителите на Спортинг след ъглов удар, изпълнен от Арит и с глава се разписа за 3:1. В 84-ата минута Шансел Мбемба не сгреши и реализира за 4:1 в полза на домакините, оформяйки крайния резултат в двубоя.

Айнтрахт (Франкфурт) и Тотнъм завършиха при резултат 0:0 сблъсъка си от група „D“ на Шампионската лига и така пропуснаха възможността да догонят лидера Спортинг (Лисабон), който по-рано днес допусна първата си загуба, след като отстъпи на Олимпик Марсилия. И „орлите“, и „шпорите“ имаха шансове за гол, но не успяха да ги реализират. Гостите дори завършиха двубоя без точен удар. Така Тотнъм и Айнтрахт остават с по четири точки, като лондончани са на второ място само заради по-добрата си голова разлика.