Favicon_File

Бенфика – ПСЖ 1 : 1, Ювентус – Макаби Хайфа 3 : 1

Бенфика – ПСЖ   1 : 1, Ювентус – Макаби Хайфа   3 : 1

Отборите на Бенфика и Пари Сен Жермен не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от 3-ия кръг в група „Н“ на Шампионската лига. Срещата на „Луш“ завърши 1:1. В 22-рата минута ПСЖ стигна до откриване на резултата с една от първите си по-добри атаки в мача. Меси, Мбапе и Неймар отново завъртяха страхотна комбинация помежду си, бразилецът изведе аржентинеца пред наказателното поле, а той с елегантен удар в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря за 0:1. В 41-вата минута се стигна и до изравняване на резултата. При едно центриране в наказателното поле Рамос се размина с топката, но тя се удари в тялото на Данило и за негова жалост се оплете в мрежата зад гърба му за 1:1. В крайна сметка срещата завърши без победител и двата тима остават на първите две места с равен брой точки – по 7, като засега парижани водят по голова разлика. Това прави ответния сблъсък след седмица още по-любопитен.

Ювентус направи първата важна крачка към завръщане в битката за челните места в група „Н“ на Шампионската лига. След двете загуби в първите си два мача за „старата госпожа“ бе абсолютно задължително да спечели домакинство си на Макаби (Хайфа). Торинци сториха това, като се наложиха с 3:1. Домакините още от началните минути заредиха атаки, като на два пъти в рамките на две минути Душан Влахович се озова на прекрасни позиции за гол, но първият му удар бе спасен от вратаря, а вторият мина встрани от вратата. Натискът на „бианконерите“ все пак даде резултат в 35-ата минута. Анхел Ди Мария изведе Адриен Рабио на скорост в наказателното поле и той от движение прати топката под напречната греда за 1:0. В началото на второто полувреме торинци удвоиха преднината си. Отново Ди Мария бе архитект на гола, като подаде прекрасен пас зад защитата за Влахович, който останал очи в очи с вратаря показа хладнокръвие и вкара за 2:0. Макаби обаче издебна своя шанс и в 75-ата минута намали изоставането си. Дин Давид получи пас на скорост, Войчех Шчесни излезе неразчетено да го пресрещне и бе лесно елиминиран, след което нападателят вкара в опразнената врата за 2:1. В 83-ата минута обаче след центриране от корнер Адриен Рабио се извиси и вкара за 3:1. Така Ювентус се поздрави с победата и вече има първи три точки в актива си, като излезе на 3-ото място в групата. Макаби пък допусна 9-о поредно поражение в мач от груповата фаза на ШЛ. Отборът е последен в класирането в групата с нулев актив.